Idaho State Seal Idaho Secretary of State
Election Division

CAMPAIGN FINANCE - Scanned reports - 2013 Annual

State Senator State Representative A State Representative B
     
Legislative District 1    
Ahrens, Danielle Anderson, Eric Eskridge, George
Fioravanti, Christian Capurso, Donna [termination] Stout, Pamela M [termination]
Keough, Shawn A Scott, Heather  
  Sorg, Andrew C  
     
Legislative District 2    
Jorgenson, Michael Barbieri, Vito Hart, Phil
Vick, Steve Fisher, Mark [termination] Morse, Ed
    Wiedenhoff, Fritz
     
Legislative District 3    
Nonini, Bob

Mendive, Ron
amended

Henderson, Frank N
    Schroeder, Jack W
     
Legislative District 4    
Goedde, John W Malek, Lucas "Luke" Sims, Kathleen
  Writz, Ray J  
     
Legislative District 5    
Schmidt, Dan J Agidius, Cindy DeVries, Kenneth [termination]
Schroeder, Barrett Von Jordan, Paulette Ringo, Shirley G
     
Legislative District 6    
Johnson, Daniel G Gertonson, Pete Rusche, John
  Stevenson, Thyra K Santiago, Daniel L [termination]
     
Legislative District 7    
Cantamessa, Jon Drews, Casey [termination] Shepherd, Paul E
Nuxoll, Sheryl McMillan, Shannon  
     
Legislative District 8    
Thayn, Steve Gestrin, Terry F Barrett, Lenore Hardy
Ward, Alan D   Phelps, Cindy [termination]
     
Legislative District 9    
Hasse, Alma Denney, Lawerence E Boyle, Judith
Pearce, Monty J Kerby, Ryan  
     
Legislative District 10    
Rice, Jim Hixon, Brandon Bolz, Darrell
Skyving, Leif Manning, Travis  
     
Legislative District 11    
Brown, Victoria Batt, Gayle Dorsey, Matt
Clements, Maurice [termination]   Perry, Christy
Lodge, Patti Anne
amendment
   
     
Legislative District 12    
Lakey, Todd Anderst, Robert Book, Aaron
Schaefer, Robert E Nible, Steven Davis-Nible, Sherri
  Volpi, Tracy S Youngblood, Rick D
     
Legislative District 13    
McKenzie, Curtis D Crane, Brent J Collins, Gary E
Osborne, Hubert L [termination] Trehal, Clayton [termination]  
     
Legislative District 14    
Hagedorn, Marv Moyle, Mike DeMordaunt, Reed
     
Legislative District 15    
Martin, Fred Luker, Lynn Michael Berch, Steve
Richardson, Betty   McDonald, Patrick E
Rodriguez, Diego   Patterson, Mark [termination]
     
Legislative District 16    
Bock, Les Burgoyne, Grant [termination] Kloc, Hy
Burgoyne, Grant Farris, Jimmy Paterson, Graham
  McCrostie, John  
  Ruff, Lee-Mark  
     
Legislative District 17    
Werk, Elliot Gannon, John L Chew, Sue
  Kleinkopf, Kreed Ray  
  Semmelroth, Carrie  
  Voss Jr, Joseph August  
     
Legislative District 18    
Durst, Branden J Ellsworth, Julie Bolicek, Brad R
Toryanski, Mitch Ward-Engelking, Janie [termination] King, Phylis
Ward-Engelking, Janie    
     
Legislative District 19    
Buckner-Webb, Cherie Erpelding, Mathew Woodings, Holli High
     
Legislative District 20    
Mace, James [termination] Lister, Caitlin R Holtzclaw, James
Winder, Chuck Palmer, Joe A  
     
Legislative District 21    
Bayer, Clifford R Harris, Steven Dayley, Thomas E
Hooker, Kirsten [termination] Kreiser, Craig R Vuittonet, Juan (Mike) 
  Simison, Robert E Zaleski, Erin
     
Legislative District 22    
Fulcher, Russell M
Vander Woude, John
Fisher, Sharon [termination]
    Law, Michael [termination]
    Monks, Jason
    Tilman, Fred
     
Legislative District 23    
Brackett, Bert Bickle, Jody amended Chiarella, Pam
  Wills, Rich Millington, Steven 
    Nielsen, Pete
     
Legislative District 24    
Heider, Lee Clow, Lance W Fornshell, Rosemary [termination]
    Hartgen, Stephen
    Talkington, Catherine
     
Legislative District 25    
Patrick, Jim Bell, Maxine Kauffman, Clark 
    Shotswell, Cindy
     
Legislative District 26    
Stennett, Michelle Miller, Steve Barron, Charles Lee
  Remington, John C Hudson, Donald Kent
  Fosbury, Richard Pence, Donna
     
Legislative District 27    
Cameron, Dean L Bedke, Scott C Wood, Fred
     
Legislative District 28    
Finkelnburg, Dave Andrus, Ken Koompin, Kamren
Guthrie, Jim McKee, Sam Packer, Kelley
     
Legislative District 29    
Lacey, Roy Bowen, Dave Cooper, Craig [termination]
Romriell, Gregory Meline, Carolyn Smith, Elaine
  Nugent, Brian P  
     
Legislative District 30    
Mortimer, Dean M McDaniels, Trimelda Concepcion Horman, Wendy
  Thompson, Jeff  
     
Legislative District 31    
Bair, R. Steven Anderson, Neil Van Orden, Julie
  Duff, Michael  
     
Legislative District 32    
Tippets, John H Gibbs, Marcus J Larsen, Kelton L [termination]
Workman, R Scott   Loertscher, Tom
    Mossman, Ralph
     
Legislative District 33    
Davis, Bart M Lechelt, Ronald K [termination] Bateman, Linden B
  Trujillo, Janet De Angelis, Henry [termination]
    Lyon, David
     
Legislative District 34    
Hill, Brent Hancey Jr, Douglas A Baird, John K [termination]
    Raybould, Delmar
     
Legislative District 35    
Siddoway, Jeffery C Wood, Jo An E Keele, J Kelly
amendment [termination]
    Romrell, Paul

Previous Page

Idaho Secretary of State's Main Page State of Idaho Home Page
Comments, questions or suggestions can be emailed to: elections@sos.idaho.gov